שיחת ייעוץ אחת

Hands-699486

 

 

אסתר (שם בדוי) התקשרה אלי לאחרונה, חמש שנים אחרי שניפגשנו לשיחת יעוץ אחת:

"באותה שנה התמודדתי עם בני שהיה בסערת גיל ההתבגרות, הרגשתי שמיום ליום נבנה בינינו קיר. עד אז הייתי משוכנעת שאני האדם המשמעותי ביותר בחייו ולהיפך. השינוי היה דומה לאבדן. כאילו שאבד לי הילד שלי וקיבלתי במקומו נער זר שמתנכר לי. יום אחד הוא הגיע הביתה מסומם. לא ישנתי כל הלילה והרצתי בראשי סרטי אימה. הסכמת לקבל אותי בדחיפות. ישבתי עשר דקות ארוכות בכיתי ורעדתי. הייתי שבורה ומיואשת. אחרי שעה, יצאתי אחרת. קרה לי משהו. זה לא היה קסם – חזרתי לעצמי. כבר זמן רב שאני מתכננת את הטלפון הזה אליך. כדי להודות לך. להגיד ששיחה אחת איתך, סייעה לי להתעשת לפזר את הענן הכבד שרבץ עלי, ובעקבות זאת גם למצוא את הדרך אל בני. יכול להיות שאתה אולי אפילו לא זוכר אותי, אני לא אשכח לעולם."

טיפול וייעוץ הם תהליך שבדרך כלל נמשך פרק זמן לא קצר. נדרש זמן כדי לבנות אמון וקשר. אבל גם מפגש ייעוצי בודד או סדרת ייעוצים קצרה, עשויים להניב תוצאות טובות. מפגש יחיד כמו שעברה אסתר, עשוי להיות משול לגפרור בחדר נעול וחשוך, שבאמצעות אורו ניתן למצוא את המפתח.

יש חוויות רבות שעשויות להיות תראפויטיות – מפגש עם חבר או מכר, קריאה בספר, צפייה בהצגה או בסרט, טיול או מסע ועוד. חוויה שמסייעת לנו להבין משהו, לראות זווית שהיתה נסתרת.

 

142

"נסה לנער את השלג מעל הענפים;

לבטח פרחים הנצו במהלך הלילה. "

(מתוך הספר "בידיים ריקות שבתי הביתה" \ פסוקי זן \ תרגום: איתן בולקן ודרור בורשטיין).

 

 

מודעות פרסומת