קוקאין במטבח

על שחקניםזמרים ואמנים אחרים שמתמכרים לסמים כתבתי זה עתה. עכשיו מתברר מראיון שנתן השף חיים כהן לעיתון גלובס, שיש בעיה לא פשוטה של שימוש בקוקאין במטבחים. "לצערי זה נכון" אומר חיים כהן אבל מתנחם בעובדה שבניו יורק המצב הרבה יותר קשה "כל הטבחים שם על קוק" (קוקאין). חיים כהן טוען שאצלו לא יעבוד טבח שמשתמש בקוקאין. אפס סובלנות. מעת לעת מתברר שסקטורים מסוימים נגועים בסמים. אני זוכר שבעבר מישהו טען שבקרב הספרים (סליחה, מעצבי השער) הנגע חוגג. בשיחות סלון תוכלו לשמוע שיש בקרב הקהילה הלהטבי"ת סמים לרוב. וכך בקרב ספורטאים, מפתחי גוף ועוד. בדרך כלל מדובר בשמועות או תחושות שלא נבדקו באופן מהימן.
חיים כהן מסביר שהמטבח הוא מקום קשה רגשית שמאבדים בו פרופורציות, שנעים בו במהירות מקצה לקצה מעונג לכאב מאפס לעשר. בעצם מדוע ? האם הדרך היחידה לנהל מטבח טוב היא להלחיץ ? להיות תובעני ? ואם אכן התופעה נפוצה בקרב טבחים האם אין זו בעייתם של השפים ובעלי המסעדות ? האם לא הגיע הזמן לשאול איך אפשר למנוע את התופעה ? לסייע לטבחים להיות אנשי מקצוע טובים מבלי שיזדקקו לחומר הממריץ ?
זה נחמד שחיים כהן נוקט עמדה ומצהיר שאינו מגלה סובלנות כלפי שימוש בקוקאין במסעדותיו, אבל נכון יותר לבנות את סביבת העבודה הזו באופן שתגן על העובדים ושתסייע לעובדים שמבקשים עזרה.

17-6-14-38